Prodej, Rodinný dům 5+1+kk, 144 m² - Šenov

Nová, Šenov | 154 m²

ID 00027
Kontakt
5 490 000 Kč
včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Krásné místo a úžasný dům pro život. V tomto domě jsem za poslední 2 týdny strávil minimálně 10 hodin a musím říci, že mi přirostl k srdci. Díky ochotě a otevřenosti velmi milé paní majitelky znám mimo vše potřebné, také důležitý příběh, který se k této jedinečné nemovitosti váže.

Již při příjezdu dům vyniká mezi ostatními, nikoli nabubřelostí, ale pokornou a poctivou majestátností. Jakoby z něj vyzařovala osobnost těch, kteří jej navrhli, stvořili a poctivě udržují do jeho současné podoby.

Tento rodinný dům je sestaven z 1 podzemního podlaží, kde jsou sklepy, garáž a obslužné místnosti ocelkové výměře 72 m2. Jen se zeptám, kdo z Vás má ve sklepě koberec? Ano, přesně v takovém stavu jsou sklepy tohoto domu.

K tomu, abyste pochopili, jak výjimečný je tento dům by Vám stačilo znát jeho příběh, poznat lidi, které tato nemovitost spojuje. Potom už jen přijít, podívat se na tu krásu, každý detail dokonale projektovaný autorizovanou architektkou, mimochodem sestřenicí paní majitelky. Na ničem se při rekonstrukci, která byla zkolaudována 8. 6. 2005 nešetřilo, nebyl důvod. Rodina a zázemí je zde nade vše ve své nejhlubší podstatě. Dokonce i vnuk paní majitelky úžasně popisuje právě tento dům a jeho zákoutí ve své slohové práci s názvem: Nejmilejší zákoutí.

Ano, když k domu přijedete, přivítá Vás dvojbarevný šeřík, krásná vzrostlá borovice, vrba, okrasné a šlechtěné keře, spousta květin, růžové keře a za domem na zahradě třešeň Eliška (pojmenovaná po vnučce), jabloně, švestka a políčko s jahodami a dalšími plody českých záhonků (mimochodem jsem si posledně u východu všiml i lesních jahůdek) a to jsem se ještě nedostal ke dvěma krásně udržovaným skleníkům, které se už těší na rajčata, okurky a další dle libosti. Zahrada a soukromí, stejně, jako vchod do domu se nachází za domem, tedy je soukromí odříznuto od příjezdové cesty, po které však, když jsem tam trávil tolik hodin, projel jeden mikrobus, auta jsem si nevšiml, ono také jde v podstatě o konec ulice. Na zahradě je také zděná hospodářská budova na nářadí, kde se snadno vejde vše potřebné na ošetřování zahrady a pozemku. Propracovaný systém schraňování dešťové vody a další vychytávky ani zde jednoduše nemohou chybět.

Když vejdete do domu, hned od zádveří Vás ohromí bytelné a krásné, dokonale navržené schodiště, lemované přirozeným světlem v mezipatře a také ze střešního okna v 1. patře (2. NP). Dlážděnými schody můžete naopak sejít přímo do sklepa. Sklep je v podstatě velmi čisté místo s kobercem, kde naleznete hned za vstupem vpravo velmi praktický prostor na sekání dříví (6 m2) do kamen, které jsou velmi stylově umístěny ve 33 m2 velkém obývacím pokoji. Jak postupujete sklepem dále, máte možnost uličkou vstupovat do jednotlivých místností.

Pokud jste na vyhledávači, který neumožňuje číst dále, pak další popis a detailní technické parametry naleznete na webových stránkách reality tečka sbdhavirov tečka cz. Odkaz naleznete níže pod kontakty na makléře. Pokud nyní čtete na našich stránkách, můžete pokračovat ve čtení.

Vlevo je místnost pro kotel, bojler, pračku, sušičku a další dle libosti ve velkorysém prostoru 20 m2. Vpravo je další praktická místnost, kterou můžete díky policím využít kupříkladu na veškeré zavařeniny a trvanlivé dobroty (8 m2). Na konci chodby jsou prosklené dveře do prostorné, čisté, suché garáže (23 m2), kde pohodlně zaparkujete i SUV. Z garáže vedou ještě jedny dveře do další sklepní místnosti, kde můžete mít uskladněno cokoli dalšího, kola, lyže, vánoční stromeček i dárečky. Vlhkost ani myši zde nemají místo. Za mě je sklep v tomto úžasném domě téměř další podzemní byt.

Pokud se vrátíme ze sklepa do zádveří domu 3,36 m2, můžeme pokračovat do obytných částí. V 1. mezipatře naleznete další spíš a WC. Po nádherných a pevných schodech 7,45 m2 můžete pokračovat do vrchního patra nebo se vydat doprava, kde příjemnou chodbou 8,01 m2 s vestavěnými skříněmi a dalšími úložnými prostory vstupujete postupně vpravo do koupelny 4,87 m2, ložnice 15,48 m2, kuchyně 9,26 m2 a obývacího pokoje, který Vás uchvátí svým prostorem opravdu pro cokoli si zamanete. Na ploše bezmála 33 m2 se dá vytvořit opravdu ledasco a prostor bude to poslední co by Vás v čemkoli limitovalo. Okna z obývacího pokoje vedou na 3 ze 4 stran. Máte tedy jak klid a absolutní soukromí, tak přehled o například běhajících srnkách v těsné blízkosti domu.

Pokud se po opravdu povedených schodech (7,45) m2 vydáme přes velkým oknem prosvětlené mezipatro a výše do 1. patra (2.NP), dojdeme na podestu (6,82 m2), kde se pohodlně vejde například gauč nebo menší posezení, kde prostřednictvím střešního okna můžete sledovat třeba noční oblohu. Dále však můžete podobnou chodbou, jako v přízemí vstoupit do dalších úžasně řešených prostor, kde je hned první zleva připravena další koupelna s WC (4 m2), dále po levé straně vstoupíte do další dominanty tohoto bezprecedentního domu, kterou není nic menšího, než téměř 23 m2 obývací pokoj s kuchyňským koutem (4,80 m2), který je doplněn úžasným výhledem skrz 4 (jako v celém domě kvalitní plastová) okna např. na východ slunce. Z tohoto pokoje se můžete ještě projít do dalšího velkého pokoje (20,05 m2). Tento pokoj je opatřen střešním oknem a dalším oknem s výhledem na zahradu. Všechny pokoje jsou opravdu dokonale prosvětlené přírodním světlem. Když se vrátíme na chodbu, čeká na nás ještě jedna místnost, pokoj o velikosti 14,11 m2, který můžete využít dle libosti, jako ložnici, pokoj pro návštěvy, dětský pokoj, pracovnu, zkrátka fantazii a možnostem tento dům rozhodně meze neklade. A aby toho nebylo málo, žebříkem se dostanete na prostornou, suchou půdu, kde už nevím, co dalšího byste si mohli uschovat, protože tento výjimečný dům má tolik místa a úložných prostorů od sklepa až po půdu, že mě opravdu nenapadá, co by se na tento půdní prostor ještě dalo uschovat. Možná nějaký dáreček.

Pokud chcete dát sobě a Vaší rodině jeden velký, životní dáreček v duchu opravdu velmi příznivé investice, zavolejte mi a já Vám tato slova i obrázky proměním v reálný příběh, který s velkou pravděpodobností bude pokračovat dál. Jak? To už pak nechám na Vás, každopádně budu vědět, že jedna rodina dostala možnost žít na opravdu krásném místě v úžasně navrženém, excelentní kvalitě postaveném, velkorysém domě s nízkými náklady na provoz.


Technické hodnocení domu:

PENB sice nebyl vyhotoven, ale dle níže uvedených hodnot má dům v rámci energetické náročnosti vysvědčení na výbornou.
Stávající otopná soustava - vytápění a ohřev TUV plynovým kotlem na zemní plyn, vaření na plynovém sporáku s elektrickou troubou, jako rezervní zařízení pro ohřev TUV je elektrický bojler na 120 litrů. Vytápěná plocha-přízemí 71,3 m2, výška stropu 250 cm. Podkrovní patro se šikminami má plochu 70,3 m2, výšku stropu 220 cm, schodiště se šikminami má plochu 11 m2 a výšku 470 cm. V místnostech jsou desková panelová otopná tělesa zn. RADIK s termostatickými hlavicemi Heimaier. Roční spotřeba plynu činí cca 1.200 m3. Tepelná ztráta objektu je 13 kW!, při venkovní výpočtové teplotě -15°C. Dům byl kolaudován v r. 1971, obvodové zdivo ti. 300 mm ze škvb. tvárnic, v r. 2003 provedena celková rekonstrukce, přístavba podkroví z Ytong. tvárnic, obvodové zdi-zatepleny 100 mm PPS, nová plastová okna a vstupní dveře, nová valbová střecha a strop podkroví zatepleny rohožemi z minerální vlny ti. 140 mm. Stávající tepelný zdroj ~ nástěnný plyn. kotel DAKON BEA 2.4 B-K se 60 litrovým zásobníkem TUV a modulací výkonu, výkon 24 kW, tepelná účinnost 89-92 %, instalován v 07/2003, příkon kotle 120 W.
Kotel je napojen na prostorový termostat Honeywell CM 17, digitální týdenní 24-230 V, programovatelný. Elektroměr je umístěn venku na fasádě objektu, ve výšce cca 200 cm od země. Hodnota jističe 3 x 25 A, distribuční sazba D25d. Průměrná roční spotřeba elektřiny: vysoký tarif= cca 900 k Wh, nízký tarif= cca 400 k Wh, celkem cca 1.300 k Wh

KategorieRodinné domy
LokalitaNová, Šenov
OkresOstrava-město
Náklady na bydlení1.100 Kč plyn, 3.300 Kč elektřina
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná154 m²
Plocha pozemku915 m²
Plocha zastavěná107 m²
Plocha zahrady808 m²
Užitná plocha přízemí75 m²
Plocha dílen20 m²
Počet podlaží3
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuOkraj obce
ZástavbaVenkovská
Rok kolaudace2005
Rok výstavby1971
En. náročnost b.G (PENB nedodán)

Lokalita

Nová
Šenov
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře